IMAGE

Hakkımızda

Ankara’da 2008 yılında çalışmalarına başlayan Hukukçular Kulübü, yalnızca hukuk fakültesi öğrencilerini değil tüm üniversite ve bölümlerden öğrencileri kapsayacak şekilde ilerleyerek büyük bir hareket haline geldi. Kurulduğu ilk günden beri samimiyet, liyakat ve güven temelli büyüyen Hukukçular Kulübü şu anda 10 ilde aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hukukçular Kulübü her şeyin sevgiyle başladığı düşüncesiyle görevini özveri ve ciddiyetle yapan; sadece kendisini değil kendisiyle beraber yürüyen yol arkadaşlarını da düşünen fedakar ve büyük hayalleri olan gençlerden oluşan bir dava hareketidir. Ülkemiz ve yaşadığımız coğrafyanın sorumluluğunu omuzlarında hisseden ve bu hissiyatla mücadele eden Hukukçular Kulübü, haksızlıklar ve zulümler karşısında susmayarak hakkın ve hakikatin savunuculuğunu yapmayı şiar edinmiştir.

Kalıcı bir hareket oluşturmak için geçici güç odaklarına yaslanmamak gerektiğini düşünen ve büyük hayallerin ancak geçmişi iyi anlayıp bugünü sağlıklı analiz ederek gerçekleştirilebileceğine inanan Hukukçular Kulübü, ekonomiden dış politikaya, sanattan siyasete kadar her türlü konuda derinlikli analizler yapabilmeyi hedeflemekte, bu amaçla farklı çalışmalar yürütmektedir.

Yaşadığı topraklara ve aynı mayaya sahip olduğu insanına liderlik etmenin ilk ve en önemli koşulunun kendi insanını tanımak olduğu bilinciyle büyük bir aile haline gelen Hukukçular Kulübü, mazlumlar, haksızlığa uğrayanlar, yaşadığı coğrafya adına derdi olanlar, dünyanın daha yaşanabilir bir yer olması için uğraşanlarla beraber ve onlar için umut olmaya devam etmeyi amaçlıyor.

Hukukçular Kulübü'nün yeni logosu için aşağıdaki tanıtım filmini izleyebilirsiniz.